Цікава інформація

Як часто треба міняти термопасту на процесорі

Перш за все, грає роль навантаження на ЦП. Якщо ви часто працюєте в складних програмах або проводите час за проходженням важких сучасних іграх, то процесор переважно навантажений на 100% і виділяє більше тепла. Від цього термопаста пересихає швидше. Крім того, на розігнаних каменях збільшується тепловіддача, що також призводить до зменшення терміну дії термопасти. Однак це ще не все. Мабуть, головним критерієм є марка речовини, адже всі вони мають різні характеристики.

Як визначити, коли потрібно міняти термопасту

 1. Уповільнення роботи комп’ютера і мимовільне завершення роботи системи. Якщо з часом ви почали помічати, що ПК став працювати повільніше, хоча ви чистите його від пилу і сміттєвих файлів, то причиною цього може стати перегрів процесора. Коли його температура досягає критичної позначки, то система аварійно вимикається. У разі, коли таке почало відбуватися, значить, настав час замінити термопасту.
  2. Дізнаємося температуру процесора. Навіть якщо немає видимого занепаду продуктивності і система не вимикається сама по собі, це ще не означає, що температурний режим ЦП знаходиться в нормі. Нормальна температура в просте не повинна перевищувати 50 градусів, а під час навантаження – 80 градусів. Якщо показники більше, то рекомендується замінити термопасту. Відстежити температуру процесора ви можете декількома способами.

Вибір процесора

Щоб вибрати ідеальний ноутбук, потрібно керуватися призначенням техніки. Для «ненажерливих» програм відмінно підійде Intel. Під нього оптимізовані програми для створення відео та музики. AMD — бажаний вибір гравців та цінителів графіки в сучасних іграх.

Інтел-процесор

При покупці ноутбука доведеться зіткнутися з вибором рівня Інтел: бюджетного Celeron, середнього Pentium або потужного Core. Перших два задовольняють повсякденні потреби користувача. У останнього висока потужність і вартість.
Вони здатні справлятися з величезними навантаженнями. Найвища продуктивність в Intel останнього покоління: Core i9, i7, i5, i3. Відмінне рішення для тих, хто працює у відеоредакторах, з графікою і для тих, хто ганяє в ігри.
Процесор Intel® Core ™ 9-го покоління виводить продуктивність настільних ПК масової категорії на якісно новий рівень. Наш найсучасніший флагманський процесор масової категорії – i9-9900K. Перший процесор Intel® Core ™ i9 для настільних ПК масової категорії. Кращий в своєму класі процесор i9-9900K з 16 МБ кеш-пам’яті1 і технологією Intel® Turbo Boost 2.0 володіє максимальною тактовою частотою в режимі Turbo – до 5,0 ГГц. 

AMD-процесор

Працездатність процесора позначається буквою А чи Е. Далі після букви йде цифра, яка свідчить про частоту роботи. Якщо взяти АМД та Інтел однієї частоти, то другий буде швидшим у звичній роботі. Зате в AMD потужніша графіка та і по бюджету ці моделі доступніше.

На сьогодні у центрального процесора Ryzen 7 5700G найпродуктивніше графічне ядро.

Ryzen 7 5700G володіє 8 ядрами з 16 потоками та заснований на архітектурі APU Cezanne Zen3 від AMD для комп’ютерів. У своїй лінійці Ryzen 5000 AMD має намір застосовувати чіпи Cezanne. Вони в поєднанні з графічним движком Radeon Vega, покликані вирішити відразу кілька завдань.  Ноутбук товщиною 7 мм без жодного роз’єму. Представлений унікальний Craob X

  Компанія Craob представила інноваційний ультрабук Craob X. Його головна “фішка” – повна відсутність роз’ємів на корпусі. Всі вони розташовані на зарядному бездротовому пристрої з магнітним кріпленням

  Детальніше »

  Найкращі блокувальники реклами в 2022

  Блокувальники реклами роблять роботу в Інтернеті приємною та легкою. Важливо, що безкоштовні блокувальники не завжди є найкращим варіантом, але можуть добре справлятися зі своїм завданням

  Детальніше »