Апгрейд (модернізації) ноутбука

Модернізація ноутбука дозволяє продовжити його життя, поліпшити якість роботи і, звичайно, отримати задоволення від того, що «улюбленець» почав працювати краще і швидше. Та й сама модернізація часто виявляється вигіднішою, ніж покупка нової моделі.
Подвоєння об’єму оперативної пам’яті, встановлення більш швидкісного і ємнісного жорсткого диску.
Потрібно зауважити, що модернізація ноутбука обійдеться Вам дорожче, ніж модернізація стаціонарного ПК, і в деяких випадках неможлива. Також слід звертати увагу на той факт, що коли на ноутбук поширюється ще гарантійне обслуговування то більшість виробників забороняють виконувати роботи по змінах конфігурації апарату.
Можливо, найлегшим і найбільш ефективним способом модернізації ноутбука є збільшення об’єму пам’яті. Подібна операція не підвищить, наприклад, продуктивність процесора, але в багатьох випадках ви отримаєте ілюзію більш швидкісної машини, оскільки програми будуть швидше перемикатися і працювати.

Оновлення пам’яті може бути обмежене наступними факторами: кількість вільних слотів, тип слотів і максимальний об’єм пам’яті, який може підтримувати ноутбук. Слід пам’ятати, що модулі пам’яті ноутбуків відрізняються від настільних варіантів. Їх називають SODIMM (small outline dual-inline memory module).
Модернізація жорсткого диска по ефективності стоїть на другому місці після оперативної пам’яті. Тут, знову ж таки, прямого впливу на продуктивність ви навряд чи отримаєте, зате збільшите доступний об’єм. Будьте обережні: не всі ноутбуки розпізнають вінчестери великого об’єму. Спочатку перевірте на сайті виробника, чи підтримується конкретна модель. І вінчестер якого максимального об’єму можна встановити в ноутбук. Для зберігання великих обсягів даних можна вибрати зовнішній жорсткий диск, а внутрішній накопичувач залишити для системних даних і деяких персональних файлів.

Зовнішні жорсткі диски поставляються в різних форматах, з інтерфейсами USB / FireWire.  Жорсткі диски формату 1,8 “, в той час як більшість старих (та й нових) ноутбуків використовує 2,5” вінчестери. Ускладнює ситуацію і те, що ці жорсткі диски можуть мати висоту 9,5 або 12 мм, а високий накопичувач вміститься не у всіх відсіках. У ноутбуці, до речі, може існувати можливість підключення другого жорсткого диска через модульний відсік, в який зазвичай вставляється оптичний привід CD, DVD ROM або додатковий акумулятор. Тобто ви можете додати в ноутбук другий жорсткий диск, видаливши при цьому оптичний привід (для одних така можливість буде корисною, для інших створить додаткові труднощі.

Також як порада використовувати зв’язку SSD + HDD. У цьому випадку звичайний HDD використовується для зберігання важливих та об’ємних даних, а SSD для операційної системи та програм. Так що експериментуйте, добавляйте своєму улюбленцю швидкодії

Модернізація процесора ноутбука теж іноді можлива, хоча це не завжди практично. Встановлення більш швидкісного процесора для такого ж сокета часто труднощі не представляє, але слід враховувати вимоги до живлення, охолодження і підтримку в BIOS. Система живлення ноутбука повинна справлятися з рівнем енергоспоживання нового процесора, внутрішня система охолодження повинна відводити тепло від нового процесора, а BIOS повинен розпізнати і проініціалізувати новий процесор. Якщо всі ці вимоги виконуються, то новий процесор може дати приріст продуктивності.